Temmuz Sakarya Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi 1950 TL Adapazarı-Serdivan Yamaç Paraşütü

İstanbul Yamaç Paraşütü Rezervasyon : 0850 840 61 16

Temmuz Sakarya Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi


Eğitim Bölgesi : Sakarya / Serdivan 
 

1. Hafta Sonu Yamaç Paraşütü Eğitim Programı

Eğitime ilk hafta sonu programı saat 10:00 da derslik ortamında; tanışma, genel bilgilerin sunumu ve başlangıç eğitimi derslerinin aktarılması ile başlanacaktır.

Eğitim süresince alacağınız teorik dersler;

- Genel Bilgiler,Türkiye’de ve Dünya’da Yamaçparaşüt Sporu

- YP Tanıtımı

- Aerodinamik

- Pratik Uçuş ve Emniyeti

- Sevk ve İdare

- Hava Trafik Kuralları

- Meteoroloji

- Emercensiler

- Yedek Paraşüt Açma

 2. Hafta Sonu Yamaç Paraşütü Eğitim Programı

Özellikle yer çalışması ve uçuşların başlayacağı bu hafta sonu kursiyerler oldukça yoğun bir çalışma ile irtifa uçuşlarına hazırlanmaktadır. Tüm kursiyerlerin çalışmalara sürekli katılım koşullarını organize etmesi zorunludur.  Teorik dersleri tamamlayan kursiyerler eğitimin bir sonraki aşamasına olan, pratik çalışmalara geçmektedir. Her kursiyere minimum 15 adet alçak irtifa uçuşu yaptırılır.

Sakarya dışından gelen öğrencilerimizin bölgeye ulaşımı Cuma akşamı varışlı olarak planlanmaktadır. Program meteorolojik duruma göre bir sonraki hafta sonuna ertelenebilir.  Bu durum faaliyetten en geç 2 gün önce kursiyerlere mail yolu, ayrıca facebook ve web sahfamızda duyuru olarak bildirilmektedir.

3. Hafta Sonu Yamaç Paraşütü Eğitim Programı

Teorik dersleri, yer çalışmaları biten ve yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler, eğitimin en önemli aşaması olan irtifa uçuşlarına geçeceklerdir. Alçak tepe ve yer çalışmasında pratiği yapılan uçuşlar, bu kez eğitmenlerin telsiz komutu eşliğinde daha yüksek bir irtifadan uygulanmaktadır. Kalkış ve iniş bölgesinde bulunan eğitmenlerimiz uçuş süresince kursiyeri telsiz ile yönlendirerek, almış oldukları eğtimin pekişmesini sağlarlar. Uçuşlara müdahale her uçuşta azalarak kursiyerlerin kendi uçuş planlamalarını geliştirmeleri hedeflenir. İrtifa uçuşları Serdivan-Kırantepe’den yapılmaktadır. Tepenin  yüksekliği 260 metredir. Yapılan uçuşlar ortalama 5-10 dk. sürmektedir. İniş bölgesinden tepeye ulaşım okulumuz tarafından organize edilmektedir. Kursiyerlere toplam 7 irtifa uçuşu yaptırılmaktadır.

Hizmete Dahil Olanlar:

- Temel Yamaçparaşüt eğitimi

- Eğitim süresince kullanılacak ekipman

- Eğitim sigorta ücreti (1 ay geçerli)

- FAI ve  THK onaylı Yamaçparaşüt Başlangıç Sertifikası. Alınan sertifika Türkiye’de resmiyeti olan tek geçerli  belge vasıfını taşımaktadır. Ayrıca uluslararası olarak da geçerliliği mevcuttur.

- Bölgede yer çalışması ve alçak tepe uçuşlarını yaptığımız alanlar, dersliğimizden sadece 5 dk uzaklıktadır. Aracı olmayan katılımcıların tüm lojistik servisi okulumuz tarafından organize edilmektedir.


KURS KATILIM İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

- Adli Sicil Kayıt Örneği (Devlet memurları için gerekli değildir). E-devlet şifresi ile kurumlara başvurmadan temin edilebilmektedir.

- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

- 6 adet vesikalık fotoğraf

- Öğrenim Belgesi (Öğrenci belgesi, Mezuniyet Belgesi, Diploma Fotokopisi)

- Kan grubu belgesi(Ehliyet veya kimlik üzerinde bulunuyorsa yalnızca fotokopisi)

 

Blue Box


Adres : Kayışdağı Cad. No:19/5 Küçükbakkalköy - Ataşehir / İSTANBUL
Telefon : 0850 840 61 16
E-Mail : rezervasyon@bluebox.com.tr

KURSA KATILIM ŞARTLARI
En az 16 yaşında olmak. (18 yaş altında ki kursiyerlerin velileriyle başvurmaları gerekmektedir.)
Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar eğitime katılamazlar. 
En az 45Kg olmak.

Diğer Aktiviteler