İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimi Özel Ders 3600 TL İstanbul - Denizli - Sakarya - Tekirdağ Yamaç Paraşütü

İstanbul Yamaç Paraşütü Rezervasyon : 0850 840 61 16

İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimi Özel Ders


Neden Özel Ders?

Yamaç paraşütü grup halinde gerçekleştirilen eğitimlerde eğitmen aynı anda 4-5 kişi ile ilgilenmek durumundadır. Ayrıca aynı malzemeyi 2 kişi kullanmak durumunda kalır. Bilgi akışı ve eğitimdeki süreklilik özel derse oranla daha azdır. Grup derslerinde tüm katılımcıların ulaşım durumlarıda dikkate alınarak bir eğitim alanı belirlenir.

Yamaç paraşütü özel ders ile öğrencinin istekleride dikkate alınarak uygun hava koşullarında eğitim bölgesi seçilebilir. Kahvaltınız dahil tüm gününüzü eğitmen ile geçirerek sürekli bilgi alışverişinde bulunursunuz. Dolayısıyla öğrenci daha kısa bir sürede uçuş hayallerini gerçekleştirebilir. Takibi iyi bir kondisyon gerektiren, yorucu bir süreç öğrenciyi beklemektedir.

Başlangıç ve Pilot Eğitim Program Detayı

5 günlük ( ekstra + 2 gün) eğitim programında Başlangıç ve Pilot eğitimleri bir arada verilmektedir. Başlangıç eğitimi malzeme, aerodinamik, uçuş tekniği, meteoroloji, hava trafik kuralları, acil durum eğitimi ve yer eğitimini kapsamaktadır. Pilot eğitim programı ters kalkış, irtifa uçuşu ve yelken uçuşunu (soaring) kapsamaktadır.

Katılımcı ve Eğitmen Sayısı: Eğitimlerimize katılımcı sayısı eğitimlerin kalitesi açısından 1  kişi ile sınırlıdır. Katılımcı kendi isteği doğrultusunda bir arkadaşını daha katılım bedeli ile eğitime dahil edebilir. Özel derse üçüncü bir öğrenci kabul edilmez. Eğitimlerimizde 1 eğitmen bulunmaktadır.

Uçuş Malzemesi: Başlangıç eğitimleri boyunca uçuş ekipmanları tarafımızdan temin edilmektedir. Katılımcıların herhangi bir ekipman almalarına ihtiyaç yoktur. Her kilo aralığı için ayrı metrekare ekipman kullanılmaktadır. Her ekipmanı 1 kişi kullanmaktadır.

Ücrete dahil olanlar: Eğitim boyunca kullanılacak tüm ekipmanlar, faaliyet bölgesindeki ulaşımlar, teorik notları ücrete dahildir.

Sizi bekleyen ekstra masraflar:

Kahvaltı, Öğlen yemeği, içecek v.s.

Eğitim Bölgesine  Ulaşım : Katılımcı belirlenen eğitim noktasına kendi imkaları ile ulaşır.

Rezervasyon Şartları
- Faaliyetten 10 gün önce eğitimin ön rezervasyonu gerçekleşir.
- Faaliyetten önce katılımcı belirtilen ödemeyi banka havalesi ile göndererek kesin rezervasyonu yapar.
- Ödeme yaparak kesin Rezervasyonu yapan katılımcı, faaliyet rezervasyon iptalini faaliyetten en geç 5 gün önce gerçekleştirebilir.
- Faaliyetten 5 gün önce yapılan rezervasyon iptallerinde geri ödeme yapılmaz.
- Meteorolojik koşullar yüzünden eğitimin ertelenmesi gerçekleşebilir.
- Eğitim ücreti en geç eğitimin ilk günü katılımcı tarafından yapılması gereklidir.
- Eğitimini tamamlayamamış katılımcılara geri ödeme yapılmaz.

NOT : Özel ders için yapılan her başvuru kabul edilmeyebilir. Hizmet satın alınmadan önce eğitmenin öğrenci ile karşılıklı görüşmesi daha sağlıklı olacaktır. Detaylı bilgi için 0216 574 61 16 veya 0532 330 21 81 numaralı telefonlarımızdan bilgi almanızı rica ederiz.

Katılımcının yanında getirmesi gerekenler

Bileği yüksek bot, parmaksız eldiven, sperli şapka, güneş kremi, eğitim sırasında rahatlıkla kullanabilecekleri türden eşofman veya pantolon, sweat shirt, mayo ve havlu, sezona uygun kıyafet, termos, 2 adet fotoğraf, cep telefonu kulaklığı ( blue tooth olmayan), cep telefonu kılıf ve ipi.

 

Faaliyet Programı

1.Gün Güzel bir kahvaltı ettikten sonra faaliyetimiz ile ilgili bir brifing alıyoruz. Aracımızla eğitim bölgemize hareket ediyoruz. Bölgeye ulaştıktan sonra ; ilk olarak çalışma yapacağımız paraşütlerimizle tanışıyoruz. Eğitmenimiz bizlere paraşütün önemli noktalarını ve sıkça kullandığımız terimlerden bahsediyor, paraşütün yapısını özetliyor. Daha sonra kuşanıyoruz ve hafif eğimli zeminde yer çalışmasına başlıyoruz. Paraşüt üzerindeki kontrollerin büyük kısmını yer çalışması sırasında eğitmen gözetimi ve yardımları ile öğreniyoruz. Belirgin yer reflekslerinden kurtulup uçuş hayatımız boyunca ihtiyacımız olacak uçuş reflekslerini ediniyoruz. O günün sonunda ise paraşütü yerde tamamen kontrol edebilir hale geliyoruz.

2. Gün Hafif eğimli zeminde öğrenmiş olduğumuz ve kalkış esnasında bize yardımcı olacak kontrol çalışmalarını bir kere daha tekrarladıktan sonra ilk yükseltimize çıkıyoruz. Bu yükseltinin başlıca özelliği normal bir zamanda da rahatlıkla koşabileceğimiz türden bir yamaç olması ve yüksekliğinin çok az oluşudur. Buradan aynı yer çalışması yaparmış gibi kalkış çalışmalarımızı yapıyoruz. Eğim ve yükselti çok az olmasına rağmen paraşütün performansı sayesinde ayaklarımız biraz yerden kesiliyor. İlk kuş gibi uçma özlemimizi adaptasyon uçuşları ile biraz tatmin ediyoruz. Tüm gün çalışmalarımız devam ediyor.

3. Gün ve 4. Gün Geri kalan günlerdeki çalışmalarda tamamen eğitmen ve telsiz kontrollü olan kalkış uçuş ve iniş aşamaları artık yavaş yavaş kendi kontrollerimize geçmektedir. Çalışmaların bu son günü artık pilot adayları belirli hava limitlerinde tüm uçuş aşamalarını kendi başına gerçekleştirebilecek seviyeye ulaşmıştır.

5. Gün Güzel bir kahvaltı ettikten sonra irtifa uçuş brifingimizi alıyoruz. İniş bölgesine gidiyoruz ve iniş bölgesinin oryantasyonunu gerçekleştiriyoruz. İniş bölgesini yürüyoruz. Çekinceli noktalar ve şekiller hakkında not alıyoruz. Öncelikli ve acil iniş noktalarını not alıyoruz. Bölge protokolünü tartışıyoruz. Kalkış pistinde eğitmenimiz uçuş öncesi bir brifing veriyor. Koşulları gözden geçiriyoruz. Herkes uçuş planı anlatıyor. Ve ilk uçuş için paraşütlerimizi yere seriyoruz. Eğitmenimizin telsiz komut yardımları ile kalkışımızı gerçekleştiriyoruz. İniş bölgesindeki eğitmenimizin komutları ile Amatör Pilot eğitim prosedürü içerisinde yer alan S dönüşler, 8 dönüşler, %25, %50 ve %75 fren konumlu uçuş görevlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Akşam üstüne kadar süren uçuşlarımıza öğle molası dışında devam ediyoruz. Yamaca çarparak yükselen hava akımlarını kullanarak, uçuşumuzu nasıl uzatabilir, coğrafyaya göre uzun mesafeler nasıl kat edebiliriz. Eğitimde; uygun ve riskli coğrafi yapılar, kaldırıcı bandı kullanma tekniği, uygun dönüş teknikleri ve olabilecek riskler çalışılır.

Blue Box


Adres : Kayışdağı Cad. No:19/5 Küçükbakkalköy - Ataşehir / İSTANBUL
Telefon : 0850 840 61 16
E-Mail : rezervasyon@bluebox.com.tr

- Eğitimler uygun hava şartlarında verilebilmektedir
- Kursiyerlerin 18 yaşını doldurmuş
- 1.50 - 2m arasında boy, 45 - 110 kg arasında vücut ağırlığına sahip olması,
- Epilepsi , kalp rahatsızlığı taşımaması gerekmektedir.
- Bu eğitim satın alındıktan itibaren 1 yıl içerisinde kullanılabilir.

Diğer Aktiviteler