Eylül Pamukkale Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi 1500 TL Pamukkale - Denizli Yamaç Paraşütü

İstanbul Yamaç Paraşütü Rezervasyon : 0850 840 61 16

Eylül Pamukkale Yamaç Paraşütü Başlangıç EğitimiPamukkale de başlayacak eğitim hava koşullarına bağlı olarak 3 Kasım günü sona erecek şekilde planlanmaktadır. Katılımcı sayısı 12 ile sınırlı olacaktır.

P1 - P2 Full Paket Eğitim Program Detayı

6 günlük ( ekstra + 2 gün) eğitim programında P1-Pilot , P2-Ground Pilot ve P2 İrtifa uçuşları eğitimleri bir arada verilmektedir. Full Paket Başlangıç eğitimlerimiz faaliyet takvimi doğrultusunda her ay düzenli olarak  gerçekleşmektedir.

Katılımcı ve Eğitmen Sayıları:

Eğitimlerimize katılımcı sayısı eğitimlerin kalitesi açısından max 12  kişi ile sınırlıdır. Eğitimlerimizde en az 2 eğitmen bulunmaktadır.

Uçuş Malzemesi:

Başlangıç eğitimleri boyunca firmamızın uçuş ekipmanları kullanılmaktadır. Katılımcıların herhangi bir ekipman almalarına ihtiyaç yoktur. Her kilo aralığı için ayrı metrekare ekipman kullanılmaktadır. Her ekipmanı maksimum 2 kişi kullanmaktadır. Faaliyet öncesi rezervasyonlar bu kilo aralıklarına göre alındığından erken rezervasyon yapmak avantajlıdır.

Ücrete dahil olanlar:

Eğitim boyunca kullanılacak tüm ekipmanlar, faaliyet bölgesindeki ulaşımlar, eğitmenlerimiz tarafından yazılmış teorik kitap ücrete dahildir.

Bölgedeki Ulaşımlar:

Minibüs ile.

Rezervasyon Şartları

    a. Eğitimlerimize katılımcı sayısı  max 12  kişi ile sınırlıdır. Her iki kişiye bir malz. düşmektedir.
    b. Faaliyetten dört hafta önce faaliyetlerin ön rezervasyonları gerçekleşir.
    c. Faaliyetten önce katılımcı belirtilen ödemeyi banka havalesi ile göndererek kesin rezervasyon listesine girer.
    d. Ödemelerini yaparak kesin Rezervasyonu listesine girdikten sonra, faaliyet rezervasyon iptallerini faaliyetten en geç 15 gün önce gerçekleştirebilirler.
    e. Faaliyetten 15 gün önce yapılan rezervasyon iptallerinde geri ödeme yapılmaz.
    f. Faaliyet esnasında hava bozukluğundan veya pratik yetersizlikten dolayı eğitimini tamamlayamamış katılımcılar rezervasyon yaptırarak bir diğer faaliyete katılırlar.
    g. Faaliyet esnasında hava bozukluğundan veya pratik yetersizlikten dolayı eğitimini tamamlayamamış katılımcılar ödeme koşullarında belirtilen tutarda faaliyet masraf ve faaliyet sigorta masraf bedeli öderler.
    h. Pratik yetersizlikten dolayı eğitimini tamamlayamamış katılımcılar bir sonraki faaliyete rezervasyon yaptırdıklarında rezervasyonlarını en geç 15 gün önce iptal edebilirler. Bundan sonra yapılan rezervasyon iptallerinde “ sadece günlük faaliyet masrafını ve faaliyet sigorta masraf bedelini ödeyerek katılabilecekleri” bu haklarını kaybederler.
    i. Meteorolojik koşullar dolayısıyla  faaliyet ertelenebilir.
    j. Eğitim ücreti en geç eğitimin ilk günü katılımcı tarafından yapılması gereklidir.
    k. Eğitimini tamamlayamamış katılımcılara geri ödeme yapılmaz.

Katılımcıların yanlarında getirmesi gerekenler :

Bileği yüksek bot, parmaksız eldiven, sperli şapka, güneş kremi, eğitim sırasında rahatlıkla kullanabilecekleri türden eşofman veya pantolon, sweat shirt, mayo ve havlu, sezona uygun kıyafet, termos, 2 adet fotoğraf, cep telefonu kulaklığı ( blue tooth olmayan), cep telefonu kılıf ve ipi.

Faaliyet Programı:
1.Gün

Sabah saat 08:00 gibi Pamukkale’de oluyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Güzel bir kahvaltı ettikten sonra faaliyetimiz ile ilgili bir video brifing alıyoruz. Servis aracımızla eğitim bölgemize hareket ediyoruz. Bölgeye ulaştıktan sonra ;ilk olarak çalışma yapacağımız paraşütlerimizle tanışıyoruz. Eğitmenimiz bizlere paraşütün önemli noktalarını ve sıkça kullandığımız terimlerden bahsediyor, paraşütün yapısını özetliyor. Daha sonra kuşanıyoruz ve hafif eğimli zeminde yer çalışmasına başlıyoruz. Paraşüt üzerindeki kontrollerin büyük kısmını yer çalışması sırasında eğitmenlerimizin gözetimi ve yardımları ile öğreniyoruz. Belirgin yer reflekslerinden kurtulup uçuş hayatımız boyunca ihtiyacımız olacak uçuş reflekslerini ediniyoruz. O günün sonunda ise paraşütü yerde tamamen kontrol edebilir hale geliyoruz. Akşam otelimize dönüyor, duşumuzu alıyor, termal tesislerde yorgunluğumuzu sodalı sulara bırakıyoruz.

2. Gün

İkinci gün aynı saatlerde tekrar eğitim bölgemize ulaşıyoruz. Hafif eğimli zeminde öğrenmiş olduğumuz ve kalkış esnasında bize yardımcı olacak kontrol çalışmalarını bir kere daha tekrarladıktan sonra ilk yükseltimize çıkıyoruz. Bu yükseltinin başlıca özelliği normal bir zamanda da rahatlıkla koşabileceğimiz türden bir yamaç olması ve yüksekliğinin çok az oluşudur. Buradan aynı yer çalışması yaparmış gibi kalkış çalışmalarımızı yapıyoruz. Eğim ve yükselti çok az olmasına rağmen paraşütün performansı sayesinde ayaklarımız biraz yerden kesiliyor. İlk kuş gibi uçma özlemimizi adaptasyon uçuşları ile biraz tatmin ediyoruz. Tüm gün çalışmalarımız devam ediyor. Akşama doğru artık “P1 Pilot” olmuşuzdur. Sonra yemek ve teorik ders.

3. Gün ve 4. Gün

Geri kalan günlerdeki çalışmalarda tamamen eğitmen ve telsiz kontrollü olan kalkış uçuş ve iniş aşamaları artık yavaş yavaş kendi kontrollerimize geçmektedir. Çalışmaların bu son günü artık pilot adayları belirli hava limitlerinde tüm uçuş aşamalarını kendi başına gerçekleştirebilecek seviyeye ulaşmıştır. Artık P2 Ground pilot olarak otelimize döneriz. Teorik derslerimizi bitiririz . Ertesi gün Pamukkale Dinamit Tepe’de gerçekleştireceğimiz irtifa uçuşuna hazırlanıyor, iyi bir uyku çekip ertesi günkü heyecanlı ve keyifli uçuşa enerji topluyoruz..

5. Gün ve 6. Gün

Sabah çok erken kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı ettikten sonra irtifa uçuş brifingimizi alıyoruz. İniş bölgesine gidiyoruz ve iniş bölgesinin oryantasyonunu gerçekleştiriyoruz. İniş bölgesini yürüyoruz. Çekinceli noktalar ve şekiller hakkında not alıyoruz. Öncelikli ve acil iniş noktalarını not alıyoruz. Bölge protokolünü tartışıyoruz. Kalkış pistinde eğitmenimiz uçuş öncesi bir brifing veriyor. Koşulları gözden geçiriyoruz. Herkes uçuş planı anlatıyor. Ve ilk uçuş için paraşütlerimizi yere seriyoruz. Eğitmenimizin telsiz komut yardımları ile kalkışımızı gerçekleştiriyoruz. İniş bölgesindeki eğitmenimizin komutları ile Amatör Pilot eğitim prosedürü içerisinde yer alan S dönüşler, 8 dönüşler, %25, %50 ve %75 fren konumlu uçuş görevlerimizi gerçekleştiriyoruz. İniş alanı olarak Hierapolis tarihi şehrinin giriş kısmında yer alan tarlaları kullanıyoruz. Yaklaşık 300 metre irtifası olan tepeden uçuş ve iniş görevlerinin tamamını başarılı şekilde uygulamak için yeterli sayıda uçuş yapıyoruz.

 

Ekstra iki Gün:

 

P2 Ground uçuşları hava koşullarından dolayı 7 gün içerisinde tamamlanamazsa çalışma iki gün daha Pamukkale bölgesinde uzatılabilir.. Ekstra (+2 gün) uzayan uçuş eğitimi için günlük 90 lira faaliyet ücreti alınır.

Teorik Eğitim:

Bölgede gerçekleşen video brifingle teorik derslere giriş yapılır. Ayrıca faaliyet alanında malzeme ile ilgili brifing şeklinde bir teorik bilgi alınır.


Pamukkale Eğitim Bölgesi Hakkında Kısaca

Pamukkale eğitim bölgesi Türkiye’nin Yamaç Paraşütü eğitimlerine hava koşulları bakımından en uygun bölgesidir. Bölgenin Termal kaynak suları sayesinde oluşan ılıman koşulları bu bölgede eğitim vermeyi yaz-kış olanaklı kılmaktadır. Tüm yurt genelinde oluşabilecek kötü hava koşullarının bölgeye etkisi bölgenin kendine has meteorolojik koşulları sayesinde çok az hissedilmektedir. Bu bölgede kötü hava koşullarından dolayı eğitimlerin aksaması çok nadir olur.Eğitim tepelerinin yükseltileri 30 ila 60 mt. arasındadır.Eğitim uçuşları sırasında kullanılan yamaçların eğimi oldukça yumuşaktır ve bu katılımcılara ilk aşamalarda büyük kolaylık sağlamaktadır.Eğitim uçuşları sırasında eğitim bölgesinde servis aracı kullanılmaktadır. Katılımcılar gerçekleştirdikleri uçuşlardan sonra iniş noktasında hazır bekleyen servis aracı ile tekrar kalkış noktasına çıkmaktadırlar. Bu sayede eğitimlerde verim yüksek tutulmaktadır.

Pamukkale Konaklama Yeri hakkında

Otel rezervasyonlarınızı firmamıza uygulanan indirimden faydalanabilmeniz için tarafımızdan gerçekleştirmektedir. Ödemeler tarafınızdan direk otele yapılmaktadır. Bölgedeki doluluk oranına göre konaklamamızı Pamukkale kasabasındaki Pamuksu HOTEL de gerçekleştirmekteyiz. Odalar sade ve temizdir. Her odada banyo-tuvalet, air condition, 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Otelde açık havuz ve kapalı termal su bölümü vardır.

Blue Box


Adres : Kayışdağı Cad. No:19/5 Küçükbakkalköy - Ataşehir / İSTANBUL
Telefon : 0850 840 61 16
E-Mail : rezervasyon@bluebox.com.tr

Yamaç paraşütü ile uçmak isteyen kişinin 16 yaşını doldurmuş olması, 16 yaşını doldurmamış olanların velisinin yazılı izni olması gerekmektedir. Yamaç paraşütü ile yolcu olarak uçmak isteyen kişinin aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahip olmaması gerekmektedir.
- Kalp rahatsızlıkları
- Epilepsi (Sara)
- Tansiyon bozukluğu (Yüksek tansiyon)
- Ortopedik rahatsızlıklar
- Psikolojik ve nörolojik rahatsızlıklar
- Hamilelik
- Alkol veya uyuşturucu bağımlılığı

Diğer Aktiviteler