28 Tammuz Bursa'da Yamaç Paraşütü + Video 150 TL Bursa Yamaç Paraşütü

İstanbul Yamaç Paraşütü Rezervasyon : 0850 840 61 16

28 Tammuz Bursa'da Yamaç Paraşütü + Video


Bursa yamaç paraşütü için coğrafi koşulları dolayısı ile farklı uçuş noktaları sunması ile yamaç paraşütü aktivitelerinin en çok yapıldığı şehirlerden biri olmayı başarmıştır. Bu uçuş noktaları gökyüzü sevdalılarına muhteşem bir doğa sunmaktadır. Sizde doğa ile iç içe olmak ve unutulmaz bir anınız olsun istiyorsanız Bursa'nın bu muhteşem uçuş noktalarında düzenlediğimiz aktiviteleri kaçırmayın.

Aktivite yeri hava durumuna göre Zeyniler, İnegöl, Yenişehir, Gürsu ve Gürle uçuş noktaları olarak pilot tarafından belirlenir.
Bu fırsatı kullanabilmek için fırsatı satın aldıktan sonra faaliyet gününe mininum 48 saat kala rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Bu fırsat satın alındıktan sonra 1 yıl içerisinde kullanılabilir.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
Fotoğraf ve video çekimi (fotoğraf ve videolar için flashdisk'inizi yanınızda bulundurunuz)
Rehberlik
Faaliyet ekipmanları

ÜCRETE DAHİL OLAMAYANLAR
Yiyecek ve içecekler
Servis

EKİPMAN
Kanat (canopy), harness (uçuş koltuğu ve kuşam tertibatı), kask ve acil durumlar için yedek paraşüt. Ayrıca telsiz, uçuş tulumu, varyometre, rüzgar 

ölçer, uçuş botu uçuş konforunu ve güvenliğini arttırıcı ekipmanlardır.

1- Harness: Bir çok harness dacron kumaştan yapılır ve dikilirler.Harneslerin dikişleri genelde "w" şeklinde dikilirler . Ayrıca kutu dikişi kullanılır.
2- Pilot Harness: Şuan da tüm firmaların ürettiği ve uzun uçuşlarda kullanılan harness türüdür. Değişik dizaynlarda ve isimlerde üretilirler. Bu harnesslerde oturulan yerden omuza kadar tüm beli ve sırt bölgesini koruyan kevlar koruyucu vardır. Ayrıca air lag takılabilir. A kolonuna bağlı speed sistem , sırtta yedek paraşüt bölümü telsiz cebi uzun uçuşlarda sıvı ihtiyacını karşılayacak drink sistem gibi sistemler vardır. Çapraz bağlar sayesinde koltuk kumanda alır.
3- Variometre: Variometre saniyede kaç metre yükseldiğimizi veya çöktüğümüzü bize sn/mt şeklinde verir.
4- Telsiz: Uçuşlarda ,özellikle eğitimlerde kullanılır. Bazı yarışmalara veya etkinliklere katılırken de zorunlu ihtiyaçlardandır.
5- Rüzgar Ölçer: Rüzgar hızını knot/saat veya km/saat olarak ölçmeye yarayan alettir.
6- Kask: Kesinlikle her uçuşta kullanılması gerekmektedir. Çenelikli kask kullanılması tavsiye edilir. Diğer kasklardan farkı darbelere karşı çok dirençli olması ve görüş mesafesinin %100 açık olmasıdır.
7- Tulum: Uzun uçuşlarda kesinlikle kullanılması gerekir. Sırf soğuk nedeniyle reflekslerin zayıflaması ve bundan dolayı aksiliklere gereken anda cevap verilmemesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca çok üzün sürebilecek bir uçuşun sadece üşüdüğünüz için yarım bırakmak zorunda kalabilirsiniz.
8- Bot: Her uçuşta kullanılması gerekir. Kalkış ve inişlerde bileğin burkulmasını önler.
9- Windscok: Bir ucu geniş diğer ucu dar külah şeklinde dacron polyester kumaştan dikilmiş bir malzemedir. Bir sopanın ucunda yere saplanır ve kendisi rüzgarın geldiği yöne döner. Rüzgar şiddeti arttıkça windsock'ın kuyruğu yerden daha fazla kalkar. Genelde parlak kumaşlardan yapıldığından çok yukarılardan rüzgarın yönü, hatta yerde esen rüzgarın şiddeti hakkında bilgi verir.

Blue Box


Adres : Kayışdağı Cad. No:19/5 Küçükbakkalköy - Ataşehir / İSTANBUL
Telefon : 0850 840 61 16
E-Mail : rezervasyon@bluebox.com.tr

Yamaç paraşütü ile uçmak isteyen kişinin 16 yaşını doldurmuş olması, 16 yaşını doldurmamış olanların velisinin yazılı izni olması gerekmektedir. Yamaç paraşütü ile yolcu olarak uçmak isteyen kişinin aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahip olmaması gerekmektedir.
- Kalp rahatsızlıkları
- Epilepsi (Sara)
- Tansiyon bozukluğu (Yüksek tansiyon)
- Ortopedik rahatsızlıklar
- Psikolojik ve nörolojik rahatsızlıklar
- Hamilelik
- Alkol veya uyuşturucu bağımlılığı

Diğer Aktiviteler